Poradnik

Tutaj znajdziesz przydatne informacje do gry na serwerze. Pamiętaj, że oprócz tej strony, warto zajrzeć do Centrum Gracza (komenda /c lub /centrum w grze) oraz /pomoc.

🗺️ Jakim serwerem jesteśmy?

Kwadratterra to serwer FreeBuild RPG z domieszką ekonomii i ⚔️ survivalu. Jesteśmy jedyni w swoim rodzaju i na pewno jeszcze nie byłeś na serwerze takim jak nasz. Przeczytaj dokładnie ten poradnik, aby dowiedzieć się, co odróżnia nas od innych.

🧳 Hej, przybyszu!

Do gry na naszym serwerze polecamy mody do optymalizacji takie jak OptiFine na Forge oraz Sodium, Lithium oraz FeyTweaks na Fabric.

Wybierz temat, który Cię interesuje:


🌍 Działki

Na start otrzymujesz 1000🪙.

Pomocna w szukaniu wolnej działki może być mapa przeglądarkowa. Tereny zaznaczone zieloną obwódką są wolne, natomiast czerwoną zajęte.

W wielu miejscach świata znajdziesz tabliczki takie jak ta:

🖼️ Na obrazku: tabliczka najmu działki

Klikając 🖱️ lewym przyciskiem myszy możesz podejrzeć właściwości działki:

🖼️ Na obrazku: informacje o działce

Natomiast klikając 🖱️ prawym przyciskiem myszy możesz wynająć działkę (pod warunkiem, że masz wystarczającą ilość pieniędzy).

🖼️ Na obrazku: tabliczka wynajętej działki

Po nabyciu działka zostanie wykupiona na tyle dni, ile jest napisane na tabliczce w ostatniej linii.

Za każdym kliknięciem 🖱️ prawym przyciskiem myszy możesz przedłużyć jej ważność o kolejne tyle samo dni za cenę podaną na tabliczce (na przykładzie 40$). Możesz tak robić, aż do maksymalnej wartości przewidzianej dla danego typu działki.

Na 7 dni przed zakończeniem okresu najmu otrzymasz ⚠️ostrzeżenie.

⚠️UWAGA: NIEOPŁACONA DZIAŁKA WRACA NA RYNEK! Informacje na temat własnych działek znajdziesz za pomocą komendy /działki lub opcja ta znajduje się w /c (Centrum Gracza). Tam możesz też przedłużyć jej ważność i wykonać inne operacje.

Jeżeli chcesz działkę w wybranym przez siebie miejscu, na którym nie ma żadnej działki, zwróć się do 👑 Administracji. Jeżeli nie przewidujemy żadnego innego planu dla danego terenu, wówczas chętnie Ci wyznaczymy tam działeczkę 😃.

Możesz posiadać 1 działkę startową. Są to działki przeznaczone dla nowych graczy zazwyczaj położone blisko centrum. Pozostałych typów działek możesz mieć nieograniczoną ilość.

❓ Masz pytania? Udaj się na nasz Discord i pytaj śmiało! 😁

POWRÓT