Poradnik

Tutaj znajdziesz przydatne informacje do gry na serwerze. Pamiętaj, że oprócz tej strony, warto zajrzeć do Centrum Gracza (komenda /c lub /centrum w grze) oraz /pomoc.

🗺️ Jakim serwerem jesteśmy?

Kwadratterra to serwer FreeBuild RPG z domieszką ekonomii i ⚔️ survivalu. Jesteśmy jedyni w swoim rodzaju i na pewno jeszcze nie byłeś na serwerze takim jak nasz. Przeczytaj dokładnie ten poradnik, aby dowiedzieć się, co odróżnia nas od innych.

🧳 Hej, przybyszu!

Do gry na naszym serwerze polecamy mody do optymalizacji takie jak OptiFine na Forge oraz Sodium, Lithium oraz FeyTweaks na Fabric.

Wybierz temat, który Cię interesuje:


📯 Poczta

Centralny budynek poczty znajduje się na głównej alei Starego Miasta w Buldburgu.

🖼️ Na obrazku: Centralny budynek poczty przy alei

📧 Skrytki

Istnieją dwa rodzaje 📧 skrytek:

  • 📥 Odbiorcza
    • Na każdej 📯 poczcie znajduje się 📥 skrzynka odbiorcza. Możesz w niej odebrać wysłane do Ciebie 📦 przesyłki. Jeżeli chcesz mieć taką 📥 skrzynkę na swojej działce, możesz ją również tutaj 🛒 kupić.
  • 📤 Nadawcza
    • Znajdują się w wielu miejscach świata. Możesz w nich wysyłać 📦 przesyłki innym graczom. Również i ten rodzaj skrzynki możesz zakupić na własność na każdej 📯 poczcie.

📦 Opakowania

Przesyłkę możesz wysłać bez opakowania lub w opakowaniu. Dostępne opakowania to:

  • ✉️Listy
  • 🎀 Prezenty
  • 📦 Skrzynie
  • 🗃️ Skrzyneczki

✉️Listy działają tak samo jak 📚 książki z piórem. Inne 📦 🎀 🗃️ opakowania 🖱️ klikasz prawym przyciskiem myszy i wkładasz do nich przedmioty które chcesz wysłać. Następnie 🖱️ naciśnij na "zapieczętuj" i 📦 paczka jest gotowa do wysłania!

📤 Nadawanie

Aby wysłać 📦 paczkę, podejdź do 📤 skrytki nadawczej i kliknij na nią 🖱️ prawym przyciskiem myszy. Wrzuć 📦 przedmioty do trzech wolnych miejsc pomiędzy ikonami 🪜krat. Kliknij na ikonkę znacznika i zacznij pisać nazwę adresata za pomocą ⌨️klawiatury interfejsu graficznego. Naciśnij 🖱️ lewym przyciskiem myszy na podpowiadającą się po prawej stronie główkę osoby, do której chcesz wysłać przesyłkę.

Aby potwierdzić 🖱️ kliknij lewym przyciskiem myszy na 🏹 strzały. Jeśli to zrobiłeś to pomyślnie wysłałeś przesyłkę! 👍 Brawo!

⚠️ Jeżeli chcesz wysłać przesyłkę do gracza niebędącego aktualnie na serwerze, musisz wpisać pełną jego nazwę! W przypadku, gdy gracz korzysta z własnego pseudonimu, musisz znać jego oryginalny nick.

🖼️ Na obrazku: nadawanie przesyłki

📥 Odbieranie

Gdy jakiś inny gracz wysłał Ci przesyłkę, podejdź do 📥 skrytki odbiorczej, kliknij na nią 🖱️ prawym przyciskiem myszy i wyjmij otrzymane przedmioty.

🖼️ Na obrazku: odbieranie przesyłki

❓ Masz pytania? Udaj się na nasz Discord i pytaj śmiało! 😁

POWRÓT