Poradnik

Tutaj znajdziesz przydatne informacje do gry na serwerze. Pamiętaj, że oprócz tej strony, warto zajrzeć do Centrum Gracza (komenda /c lub /centrum w grze) oraz /pomoc.

🗺️ Jakim serwerem jesteśmy?

Kwadratterra to serwer FreeBuild RPG z domieszką ekonomii i ⚔️ survivalu. Jesteśmy jedyni w swoim rodzaju i na pewno jeszcze nie byłeś na serwerze takim jak nasz. Przeczytaj dokładnie ten poradnik, aby dowiedzieć się, co odróżnia nas od innych.

🧳 Hej, przybyszu!

Do gry na naszym serwerze polecamy mody do optymalizacji takie jak OptiFine na Forge oraz Sodium, Lithium oraz FeyTweaks na Fabric.

Wybierz temat, który Cię interesuje:


🚇 Transport

Zamiast pozbawionej klimatu ⌨️komendy teleportacji, wsiądź w 🛒 wagonik, rozsiądź się wygodnie w swoim 💺 fotelu, 👀 obserwuj i 👂 słuchaj jak Twój avatar będzie zmierzał do sąsiedniej 🏡 miejscowości. Poczuj na własnej 😃 skórze, to że oddalasz się w kierunku innego, ⚛️tajemniczego miejsca, w którym czekać na Ciebie będą kolejne, ⚔️fantastyczne przygody.

Ⓜ️ Metro

🖼️ Na obrazku: wejście do stacji metra wraz z bramką płatniczą

Najważniejszym środkiem transportu jest Ⓜ️Metro. Znajdziesz wiele jego 🚉 stacji w rozmaitych miejscach Świata. Zazwyczaj będziesz musiał wnieść 🎫 opłatę za bilet, a gdy już to zrobisz, możesz śmiało nacisnąć 🖱️ prawym przyciskiem myszy na 🛤️ tor i rozkoszować się jazdą w wybranym kierunku.

🖼️ Na obrazku: stacja Buldburg Centrum z zewnątrz

Zwróć uwagę, że na niektórych stacjach przesiadkowych znajdziesz więcej niż jeden kierunek. Upewnij się, że jedziesz tam, dokąd chcesz się dostać! 😁

🖼️ Na obrazku: stacja Buldburg Centrum od środka

❓ Masz pytania? Udaj się na nasz Discord i pytaj śmiało! 😁

POWRÓT